Harcerstwo

Drużyna harcerska „Pędzące wiatry” przy Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach działa już 10 lat. Drużynę prowadzi drużynowa Monika Tatar. Obecnie należy do niej 22 harcerzy. Są to druhny i druhowie z Modrzejowic, Podsuliszki, Chomentowa, Bardzic, Huty Skaryszewskiej. Harcerze spotykają się raz w tygodniu po zajęciach lekcyjnych. Są to ich ulubione zajęcia, frekwencja na zajęciach jest zawsze wysoka.

Ulubionym zajęciem harcerzy jest wycieczka do lasu. Pobliski las znamy dobrze i wiemy gdzie można pohasać. Prowadzimy tam wiele gier terenowych, biegów patrolowych, mamy również swoje zaplecze zwane „bazą naszej drużyny”. Wycieczka do lasu to nie tylko fajna zabawa , to również dbanie o środowisko naturalne oraz zdobywanie sprawności.

Reprezentujemy naszą drużynę w zawodach strzeleckich organizowanych przez Hufiec Radom Powiat. Jeździmy po Betlejemskie Światełko Pokoju do Krakowa, przekazujemy go dalej do naszych domów, Parafii, Urzędu. Uczestniczymy w obchodach świąt narodowych: trzymamy warty przy pomnikach, składamy wieńce, przedstawiamy krótki program artystyczny.

Jeśli chciałbyś wziąć udział w wyżej wymienionych imprezach i uroczystościach, gdybyś chciał się pobawić , poznać kilka pląsów, gier i zabaw, poznać klimat harcerski, poczuć smak smażonej kiełbaski przy ognisku to zapraszamy do nas.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       CZUWAJ!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Dh.Monika Tatar
 
12