Aktualności

Nagranie teledysku do piosenki „ZAŚPIEWAJMY ALLELUJA”

WIELKANOC to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Modrzejowicach wraz z panem dyrektorem Arturem Janiakiem postanowili przyspieszyć święta. Dnia 03 kwietnia 2019 roku nagrali teledysk do piosenki „ZAŚPIEWAJMY ALLELUJA”. W teledysku wzięli udział  uczniowie z PSP w Modrzejowicach, przyjaciele szkoły, starsi i młodsi soliści z terenu gminy Skaryszew. W teledysku będziemy mogli zobaczyć korowód ze święconkiem, który przeszedł do pobliskiej kaplicy, śmingus dyngus, śniadanie wielkanocne. W czasie nagrywania teledysku szkołę odwiedził pan burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek, który złożył świąteczne życzenia. Już wkrótce będzie można obejrzeć teledysk, który ukarze się w sieci. Serdecznie wszystkich zapraszamy na stronę szkoły, Urzędu Miasta i Gminy Skaryszew oraz innych mediów społecznościowych. 

https://www.youtube.com/watch?v=cdbwtgF8blI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR37M5o0OdyyBBlnbEs7BC1yfwmDJYV67w_-_gC-QIheaVU_7T3Bgyg4310

   
  Pierewszy dzień wiosny w naszej szkole był niesamowity, kolorowy i bardzo wesoły. Każda klasa ubrana była w wybrany kolor:

  - oddział przedszkolny- biały
  -kl. I- pomarańczowy
  - kl. III- różowy
  - kl. IV- czerwony
  - kl. V- zielony
  - kl. VI- niebieski
  - kl. VII- żółty
  - kl. VIII- fioletowy

  Uczniowie przygotowali hasła lub wierszyki związane z wiosną. Zwycięzcami tego konkursu została kl. VII. Natomiast w  konkursie indywidualnym na wiosenny  kolaż  zwycięzcami zostali:

  Szymon Skiba- kl. "0"
  Filip Skiba- kl. IV
  Filip Domagała- kl. IV
  Zuzanna Popiel- kl. IV

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy fizyczno-chemiczne. Uczniowie kl.  VII i VIII w profesjonalny sposób przedstawili młodszym kolegom i koleżankom szereg prostych, bezpiecznych i ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych. Wiele z nich na dlugo zostanie w pamięci maluchów jak i starszych dzieci.


  Dzień zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
                                                                                                                                                                                                                                                Organizatorzy:

                                                                                                                                                                                                                           Justyna Pyzara 
                                                                                                                                                                                                                      Magdalena Makowiecka   


     W bieżącym roku szkolnym 
  uczniowie naszej szkoły w ramach projektu 

   

  "Wyższe kompetencje - lepsze perspektywy"   

  mogą uczestniczyć w następujących zajęciach:

   

  - zajęcia rozwijające i wyrównujące  z  języka angielskiego

  Zajęcia rozwijające wiedzę, w których bierze udział dwoje uczniów z klasy IV oraz zajęcia wyrównujące wiedzę, w których bierze udział dwoje uczniów z klasy VI odbywają się raz w tygodniu. Uczestnicy projektu rozwijają swoje kompetencje językowe, poszerzają wiedzę na temat krajów anglojęzycznych oraz wzmacniają wiarę we własne siły i możliwości. Zajęcia z dziećmi mają na celu rozwijanie czterech podstawowych sprawności językowych: mówienia, słuchania, czytania oraz pisania. W trakcie zajęć wykorzystywane są różne metody pracy m.in. aktywizujące: odgrywanie ról, scenek, śpiewanie piosenek w języku obcym. W ramach projektu szkoła otrzymała pomoce naukowe: słowniki, gry planszowe, puzzle, historyjki obrazkowe, które znacznie wpływają na atrakcyjność zajęć. Grupy chętnie i systematycznie biorą udział w zajęciach. Trzydzieści godzin zajęć zostanie przeprowadzonych w każdej grupie, w okresie od października 2018 r. do czerwca 2019 r.

   

  - zajęcia wyrównujące z matematyki

  W zajęciach wyrównujących z matematyki bierze udział dwóch uczniów klasy VI. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Celem zajęć jest uzupełnianie braków w wiadomościach matematycznych, przypomnienie, powtórzenie  wiadomości z matematyki, zgodnie z obowiązującym programem. Zajęcia mają pomóc uczniom opanować umiejętności, które sprawiają im największą trudność jak również wykształcenie nawyku logicznego i poprawnego myślenia, rozwój wyobraźni przestrzennej. Na każdych zajęciach uczniowie pracują z tablicą interaktywną oraz korzystają z pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach projektu.

   

  - zajęcia logopedyczne

  W zajęciach logopedycznych uczestniczy 16 uczniów.  Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. Zajęcia rozpoczęto od diagnozy logopedycznej. W wyniku badań stwierdzono dominację zaburzeń mowy z grupy seplenienia, zaburzenie słuchu fonemowego oraz rotacyzm. Na zajęciach dzieci usprawniają  narządy artykulacyjne (przede wszystkim język, wargi, podniebienie miękkie), słuch fonemowy oraz prawidłowy tor oddechowy. Ćwiczenia te mają na celu przygotowanie artykulatorów do wywołania zaburzonych głosek. Uczniowie ćwiczą również umiejętność czytania i pisania. Podczas spotkań dominuje grupowa forma pracy, wprowadzona jest również indywidualizacja poprzez  bezpośrednie ćwiczenia z poszczególnymi dziećmi. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci są aktywne, chętnie w nich uczestniczą i wykonują ćwiczenia. . Wszystkie ćwiczenia prowadzone są  w sposób zabawowy z wykorzystaniem materiałów i pomocy dydaktycznych przygotowanych przez nauczyciela. Uczniowie  chętnie korzystają z tablicy interaktywnej na której można wykonać mnóstwo ciekawych ćwiczeń.

   - zajęcia z zakresu uczenia się i szybkiego zapamiętywania

  Zajęcia realizowane są w dwóch  dwóch grupach : grupa I licząca 9 uczniów, grupa II licząca 7 uczniów. Nauczyciel na zajęciach podejmuje  działania służące podnoszeniu skuteczności kształcenia. Zapoznaje dzieci ze znanymi technikami uczenia się. Pobudza do kreatywnego myślenia. Angażuje stymulację obydwie  półkule mózgowe w zabawach dostosowanych do wieku. Usprawnia wszechstronny  rozwój uczniów, w tym umiejętności czytania, koncentracji na zadaniu, czy tworzeniu czytelnych notatek.

  Uczniowie bardzo chętnie  i aktywnie uczestniczą w zajęciach. Podejmują zadania i dyskusję samodzielnie i w grupach. Wykazują aktywność w zakresie spontaniczność, swobodnych wypowiedzi i zabawach, nawiązują dobry kontakt z rówieśnikami. Często podejmują działania z własnej inicjatywy.

   

  - zajęcia rozwijające podstawy programowania z elementami robotyki  i  informatyka z programowaniem

    Na zajęciach  z podstawy programowania z elementami robotyki oraz informatyka z programowaniem, uczniowie poznają  języki programowania, tworzą pierwsze konstrukcje robotów, do których następnie tworzą programy, poznają postawy tworzenia stron internetowych. Zajęcia tego typu wspomagają rozwijanie kompetencji informatycznych i technicznych. Dzieci uczą się, że komputer to nie tylko wirtualny świat gier. To przede wszystkim świetna okazja do nauki poprzez zabawę. Rozwijają się twórcze oraz logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnia.

   

   

  - zajęcia z akademii kompetencji kluczowych

  Każdy uczeń biorący udział w powyższych zajęciach uczestniczy w ramach projektu
  w zajęciach z akademii kompetencji kluczowych. Uczniowie podzieleni są na cztery grupy. Zajęcia rozwijające : Akademia kompetencji kluczowych / kreatywność, innowacyjność, współpraca w grupie skierowane są do pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego. Poprzez zabawy integracyjne, edukacyjne, tematyczne rozmowy uczniowie mają możliwość  m.in. zdobycia nowych kompetencji społecznych  takich jak: budowanie pozytywnego obrazu samego siebie, umiejętność rozwiązywania konfliktów, uczą się asertywności , reguł współistnienia w grupie. Na zajęciach wykorzystywane  są karty pracy, komputer, tablica multimedialne. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach.

   

    

    


   PIŁKA NOŻNA
          
    PIERWSZA POMOC-BICIE REKORDU

      


           MITYNG LEKKOATLETYCZNY
                    FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

        

        


       DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

         


         
        29.09.2018  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

         

         

        W piątek 29 września w naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę z tabliczki mnożenia oraz zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

        Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

        Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”

        Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

         

        Magdalena Makowiecka 

          
         Wizyta Wiesława Drabika w naszej szkole

         W dniu 17.10. 2018 uczniowie klas 0,1,2,3 spotkali się z autorem bajek dla dzieci Wiesławem Drabikem. Autor opowiedział dzieciom a swojej pasji pisarskiej. Dzieci z wielką uwaga i zainteresowaniem słuchały czytanych przez poetę wierszy.

         Ewa Grusza

           

           

                     POKAZY FIZYCZNO-CHEMICZNE W NASZEJ SZKOLE

          ch w wykonaniu uczniów klasy siódmej. Pod opieką Pani Justyny Pyzary i Magdaleny Makowieckiej każdy z uczniów przedstawił dla młodszych kolegów dwa doświadczenia z fizyki i z chemii. Doświadczenia wyjaśniały działanie podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych. Uczniowie mogli nie tylko obserwować przebieg doświadczeń, ale również brali w nich czynny udział. Pokaz doświadczalny to jeden z najlepszych sposobów aby zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie.

                       DZIEŃ BABCI I DZIADKA
            


           WYCIECZKA W FERIE ZIMOWE Z PANIA MONIKĄ TATAR
             
            ZABAWY NA ŚNIEGU


                           BAL KARNAWAŁOWY 2018
               

               
              SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

                             W dniu 2 listopada Strażacy w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Modrzejowicach.

              Ratownicy podczas spotkania z uczniami opowiedzieli czym jest pożar, co może być jego przyczyną oraz jak zachowywać się podczas wystąpienia zagrożenia. Strażacy przedstawili także specyfikę swojej służby oraz zaprezentowali środki ochrony osobistej. Po twarzach dzieciaków można stwierdzić, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a przeprowadzona akcja pozwoliła osiągnąć założone cele dydaktyczne.

               

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Magdalena Makowiecka

                

               WIGILIA W PSP W MODRZEJOWICACH

                

               W tym roku wigilia odbyła się na holu szkolnym. Po raz pierwszy klasy IV-VII wspólnie zastawiły stały, podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Pan Jan Tatar odczytał fragment Pisma Świętego, a Pan Dyrektor Artur Janiak wraz z pracownikami szkoły złożył życzenia uczniom naszej szkoły i ich rodzicom. Wspólna wigilia okazała się dobrym pomysłem.

               Klasy młodsze swoje wigilie wraz z wychowawcami miały w swoich salach.

                

               Monika Tatar

                                  

                WIGILIA HARCERSKA

                Okres przedświąteczny to dla wielu osób czas zabiegania, sprzątania, gotowania. Tuż przed samą wigilią późnym wieczorem drużynie harcerskiej z Modrzejowic udało się wiele osób przekonać, że ten czas warto spędzić z HARCERZAMI. I NIE ŻAŁOWALI. Jak zwykle przybyli Ci, którzy kochają klimat zadumy, refleksji, klimat harcerski I świąteczny. Zaczęliśmy tradycyjnie życzeniami i łamanie opłatkiem, następnie spożyciem pokarmów. Śpiewania kolęd i piosenek harcerskich nie było końca. Tylko druh Karol nie chciał zaśpiewać „ELZY”. Tradycyjnie, jak każdą zbiórkę zakończyliśmy BRATNIM SŁOWEM.

                Wszystkim obecnym na Wigilii serdecznie dziękuję i życzę

                WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2018.                DH. MONIKA TATAR

                  
                 WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE

                  

                 W dniu 18.12.2017 r. naszą szkołę odwiedzili Policjanci. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów szkoły. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Policjanci uświadomili uczniów o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Oprócz powtórki z zasad udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji, uczniowie zostali przeszkoleni z używania AED, układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz transportu na noszach. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie spotkania Panowie obdarowali uczniów odblaskami. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. 
                                                                                              Magdalena Makowiecka
                  

                  

                 Mikołajki

                  

                 SU PSP w Modrzejowicach przygotował mały akcent z okazji Mikołajek. „TEGO DNIA” UCZNIOWIE klas V-VII przyszli do szkoły w czapeczkach mikołajkowych. Wykonali piękne prace plastyczne, które zostały umieszczone na wystawie na tablicy szkolnej. Młodsi uczniowie poznali historię Świętego Mikołaja. Wszyscy klasy wzięły udział w wycieczkach.

                                                                     Monika Tatar

                                     TENIS STOŁWY

                  Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

                  Sylwia Jamka

                  Marta Guzak

                  Zuzanna Domagała

                  Jarosław Czapczyński

                  Jakub Witczak

                  Filip Guzak

                  Adrian Domagała

                  Paweł Domagała

                  wywalczyła trzy czwarte miejsca w TENISIE STOŁOWYM, który rozgrywał się w Makowie.

                  Brakło tak nie wiele do miejsc medalowych. Pozostaje ogromny niedosyt, bo wiedza i umiejętności naszych zawodników zasługiwały na miejsce na podium, ale niestety zabrakło trochę szczęścia.

                  Nie poddamy się za rok powalczymy o wyższe laury.                  Monika Tatar

                   


                   

                  Chrzest harcerzy

                   

                  Dobra zabawa w drużynie, dzięki zadaniom, przygotowanym przez harcerzy starszych dla młodych biszkoptów. Malowanie twarzy, próba zjedzenia pysznego dania, próba odwagi na wysokościach, wcielenie w role małego bobasa, to tylko niektóre zadania, z którymi zmierzyli się nasi młodzi harcerze. Wszyscy świetnie sobie poradzili i zostali przyjęci do Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Pędzące Wiatry”.

                  Zapraszamy na kolejne zbiórki, na który nie braknie zabaw, pląsów, gawęd.

                                                                                                                                                        Dh. Monika Tatar

                                       BARBÓRKA

                    

                   Barbórka, Dzień Górnika – tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii. Uczniowie z klasy III, w tym dniu wykonali ciekawe prace plastyczne i techniczne. Piękne czapki „CZAKO” i prace malowane węglem.

                                                                                                                                                                                 Monika Tatar

                     
                    ANDRZEJKI

                     

                    Tego jeszcze nie było. Cała szkoła tańczyła: kowbojkę, czekoladę, zygzaka. Nasi szkolni animatorzy: Sylwia Jamka, Adrian Domagała, Patryk Nierodziński, Kacper Kaczmarski uczyli tańczyć wszystkich chętnych w czasie szkolnych Andrzejek. Dziewczynki z klas IV-VII, wcieliły się w rolę wróżek w specjalnie przygotowanym pokoju przepowiadały przyszłość. Cała zabawa trwała w miłej atmosferze. Wszystkim, tym, którzy przyczynili się do organizacji tak „DOBREJ IMPREZY” składamy podziękowania. Należy wyróżnić w sposób szczególny: Martę Guzak i Sylwię Jamkę.

                    Dziękuję wszystkim za organizację i dobra zabawę.

                    SUPER DZIEWCZYNY, WIEM, ŻE MOŻNA NA WAS LICZYĆ!!!

                                                                                                                                                      Monika Tatar

                      
                     ADOPCJA SERCA

                      

                     Nikt nie zrobił większego błędu niż ten, kto nic nie zrobił, bo mógł zrobić tylko trochę.”
                     Edmund Burke

                      W ostatnim czasie tuż przed okresem świątecznym uczniowie wraz z rodzicami włączyli się w akcję pomocy dzieciom z Afryki. Pomysłodawcą tego programu była siostra zakonna ze Skaryszewa, która przygotowała cegiełki. Pomysł okazał się bardzo trafny. Ludzie dobrego serca tylko przez dwa dni wykupili wszystkie cegiełki, tym samym wspomogli akcję. W niedługim czasie dowiemy się, które dziecko zostało objęte naszą pomocą.

                     Nad przebiegiem całej akcji czuwał pan Jan Tatar.

                     Każda pomoc jest ważna. I każda forma jest u nas mile widziana ;)
                     Dziękujemy za pomoc dzieciom!

                                                                        Monika Tatar

                       

                                                                    Nasi harcerze znów nie zawiedli.

                       

                      10 LISTOPADA uczeń naszej szkoły Adrian Domagała wziął udział w NOCNYM BIEGU LISTOPADOWYM W SKARYSZEWIE. Adrian zdobył miejsce III, dyplom i medal. Serdecznie Mu gratulujemy. Ten sympatyczny uczeń klasy V już kolejnego dnia wraz z innymi harcerzami i wolontariuszami z PSP z Modrzejowic wstawił się na obchody z okazji 11 LISTOPADA. Grupa 10 osób wzięła udział we mszy świętej w Kościele św. Jakuba, przemarszu, warcie przy pomnikach.

                                                                                    Monika Tatar

                        


                       Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Kolorowa Jesień” w którym nasza szkoła zdobyła dwa – I miejsca.

                        

                       Lena Rybińska – Oddział przedszkolny

                       Filip Domagała – klasa III

                       GRATULUJEMY NASZYM MAŁYM ARTYSTĄ !!!

                         

                         
                        W dn.10 listopada 2017 r w PSP w Sołtykowie odbył się IV Gminny konkurs ,, Orlim piórem napisane. Naszą szkołę reprezentowała w tym konkursie uczennica klasy III Maja Kicior, która zdobyła 2 miejsce.

                        Majce i jej wychowawczyni pani Ewie Gruszce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych miejsc na podium .
                          

                          


                         AKADEMIA Z OKAZJI 1 LISTOPADA                         Czas zadumy, wspomnień w naszej szkole już się zaczął. W piątek 27 października 2017 roku w PSP w Modrzejowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji DNIA ZMARŁYCH i DZNIA ZADUSZNYCH. Program akademii przygotowali nauczyciele p. Jan Tatar i p. Monika Tatar angażując uczniów klas III- VII. Mali aktorzy wprowadzili nas w klimat jesienny trochę smutny. Recytowali wiersze, odegrali scenkę babci, której nie ma na ziemi ale jest wśród nas, zaśpiewali kilka piosenek.

                         Serdecznie wszystkim dziękujemy.

                         Monika Tatar     

                                                     PORZADKI PRZY POMNIKU

                                                     27 PAŹDZIERNIKA wolontariusze PSP w Modrzejowicach, tuż po zakończonych zajęciach lekcyjnych udali się pod pomnik na Podsuliszce w celu zrobienia porządków. Jak co roku wygrabili liście, wymyli pomnik, uprzątnęli plac wokół pomnika, zapalili znicze. Wszystkie materiały, narzędzia i przybory potrzebne po prac porządkowych dostarczył nam uczeń Oskar Siwiec.                          Monika Tatar

                            


                           KONKURS PLASTYCZNY "WIZERUNEK ORŁA BIAŁEGO PRZEZ WIEKI- GODŁO POLSKI" ROZSTRZYGNIĘTY

                           Dnia 24 października 2017 roku komisja konkursowa konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, pt. "WIZERUNEK ORŁA BIAŁEGO PRZEZ WIEKI - GODŁO POLSKI" dokonała oceny prac. Tematem pracy były wizerunki godeł z orłem symbolizujące wszystkie okresy trwania państwowości polskiej używane przez polskich władców, królów i książąt od czasów Mieszka I do III Rzeczypospolitej.

                           Naszą szkołę reprezentowały prace trojga uczniów: Sylwii Jamki, Marty Guzak oraz Zuzanny Domagały , która zajęła II miejsce w tym konkursie.


                           Zuzi serdecznie gratulujemy.

                           Nagrody i dyplomy zostały wręczone przy okazji wernisażu wystawy "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE", dnia 10 listopada 2017 roku w lokalu Stowarzyszenia "Aktywni na Targowej w Skaryszewie.


                           Renata Makowiecka

                             

                             

                                                          

                             

                            DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                            14 października, jak nakazuje tradycja, świętowaliśmy Dzień Nauczyciela w naszej szkole. Było pięknie i bardzo uroczyście. Pan dyrektor złożył życzenia, które skierował do nas pan burmistrz oraz radni.

                            Swoje nagrody odebrali zasłużeni nauczyciele oraz pracownicy naszej placówki. Był to bardzo miły i pełen serdeczności dzień.

                            Uczniowie klas IV-VII przygotowali apel, w którym było dużo poczucia humoru a także scenki z życia nauczycieli i uczniów, które bardzo nas rozbawiły! Były też z serca zaśpiewane piosenki.

                            Ach co  to był za dzień, naprawdę piękny dzień!

                             

                            Monika Tatar
                              
                             Dnia 10.10.2017r. Uczniowie z kl. 0, II i III wyjechali do Centrum Zabaw Hula-Park w Radomiu. Centrum Zabaw to jedno z ulubionych miejsc naszych dzieci, w którym mogą w aktywny sposób spalić nadmiar energii. Dzieci bawiły się wyśmienicie, miały okazję wykazać się zwinnością oraz sprawnością. Taki wyjazd to dobry sposób na wesołe wypełnienie czasu naszym „maluchom”.

                              

                             Po mile spędzonych dwóch godzinach na zabawie, uczniowie odwiedzili Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. W ramach realizacji programu „Bezpieczny dom” dzieci zapoznały się z pracą strażaka, wzbogaciły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole. Oprowadzający nas strażacy uświadomili dzieciom przyczyny powstawania pożarów oraz przekazali wiedzę jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Dzieci zwiedziły pomieszczenia remizy, mogły nie tylko obejrzeć z bliska, ale również przymierzyć strój strażaka, a także poznać sprzęt i wyposażenie wozów strażackich.

                             Wycieczka do straży była bardzo pouczająca i sprawiła wszystkim ogromną radość.

                              

                             Joanna Rybińska

                             Ewa Stępień

                             Ewa Gruszka 

                               

                              DZIEŃ CHŁOPAKA

                               

                              W poniedziałek 2 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach obyła się dyskoteka z okazji DNIA CHŁOPAKA. Dyskoteka okazała się trafnym pomysłem, ponieważ wszyscy uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili. Szkolnym DJ była uczennica klasy VI Marta Guzak. Tuż, przed samą zabawą Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkurencji w których „NASI CHŁOPCY” mogli się wykazać. Pierwsza konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo właśnie w niej wzięli udział wszyscy panowie, a była to próba odwagi, polegająca na zaproszeniu PAŃ do tańca. Kolejna konkurencja, to sprawność fizyczna, konkurs wiedzy i taniec. Bezbłędny, najbardziej błyskotliwy, najbardziej kulturalny okazał się chłopiec z klasy III Wiktor Nierodziński i to on uzyskał tytuł „ CHŁOPAKA NA MEDAL”. Należy tu wspomnieć, iż uczeń klasy V Adrian Domagała dzielnie , wytrwale i do końca rywalizował z Wiktorem. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden.

                              To była super zabawa!

                              Wszystkim, którzy się dobrze bawili serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

                                                                                                                                                        Monika Tatar

                                
                                

                               SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SKARYSZEWIE

                               W tym roku w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Skaryszewie , która odbyła się w ostatnią niedziele tj. 01.10.2017r. wzięło udział ponad 100 zawodników i zawodniczek niepełnosprawnych. „NASI” harcerze i wolontariusze jak co roku pomagali w organizacji tej dużej i jak potrzebnej imprezie. Mamy wrażenie, że jesteśmy tam potrzebni i rozpoznawani, świadczą o tym miłe gesty i uśmiechy kierowane w naszą stronę. W tym roku nawiązaliśmy szczególną znajomość z całą rodziną, która przybyła na zawody sportowe z niedalekich stron. Rodzina bardzo chętnie opowiedziała nam o swoich synku niepełnosprawnym, który siedział na wózku inwalidzkim. Wspominam o tym zdarzeniu ponieważ poznaliśmy ludzi bardzo szczęśliwych, pozytywnie nastawionych do świata. Mimo niepełnosprawności swojego dziecka oni nie stracili wigoru, werwy życia, a wręcz przeciwnie, uśmiech nie schodził im z twarzy. Czuć było miłość.

                               Ze rok chcemy się ponownie spotkać z tą rodziną!

                                                                                                         Monika Tatar

                                                                   

                                 29 września nasza szkoła wzięła udział w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia . pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

                                  

                                 W tym dniu na głównym korytarzy, w wyznaczonym miejscu każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia. Osoby, które wzięły udział w zabawie, podchodziły do stolika gdzie

                                 znajdowały się losy. Każdy wybierał los, wpisywał swoje imię i nazwisko a następnie wpisywał odpowiedzi. Komisja Egzaminacyjna po sprawdzeniu odpowiedzi ustalała kto zdał egzamin. Osoby, które udzieliły wszystkich poprawnych odpowiedzi otrzymywały LEGITYMACJĘ MT EXPERT oraz ODZNAKĘ EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Na zwycięzców czekała również słodka niespodzianka.

                                 Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli natomiast popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
                                                                                                                                                                           Magdalena Makowiecka

                                   


                                   

                                  ZAWODY SPORTOWE W MAKOWIE                                  28 września 2017 roku w czwartek uczniowie PSP w Modrzejowicach dokonali niemożliwego. W Makowie w czasie Gminnych Zawodów Sportowych –„PIŁKA NOŻNA”, reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z reprezentacją Makowa, Makowca, Dzierzkówka a w finale ze Skaryszewem. Pierwszy raz w historii szkoły wyszliśmy z pierwszego miejsca w grupie. Daliśmy sobie strzelić w całym turnieju tylko 2 gole, dzięki rewelacyjnemu bramkarzowi Patrykowi Zimnickiemu. Sukces oczywiście należy do całej drużyny, zarówno, napastników: Jakuba Witczaka, Patryka Nierodzińskiego, Adriana Domagała, obrońców: Konrada Piskorza, Filipa Guzaka, Kacpra Kaczmarskiego, Oskara Kwietnia, Kacpra Zimnickiego, Jakuba Moraczewskiego, Pawła Paprockiego.

                                  Miejsce II cieszy całą szkołę .

                                  CHŁOPCY DZIĘKUJEMY!

                                  CZEKAMY NA WIĘCEJ!

                                                                         Monika Tatar

                                    
                                    

                                                                        

                                     

                                     Dnia 22 września 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, pod nadzorem opiekuna p. Moniki Tatar.

                                    Na PRZEWPODNICZĄCEGO SU kandydowało 3 uczniów: Matra Guzak uczennica klasy VI, Sylwia Jamka uczennica klasy VII, Adrian Domagała uczeń klasy V. W głosowaniu wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły. Największą liczbę głosów otrzymała uczennica klasy VII Sylwia Jamka.

                                    SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2017/2018

                                    PRZEWODNICZACA: SYLWIA JAMKA

                                    ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: MARTA GUZAK

                                    SKARBNIK: ADRIAN DOMAGAŁA

                                    Wszystkim wyborcą serdecznie dziękujemy, a kandydatom gratulujemy!
                                                                                                                                                       Monika Tatar

                                     


                                      

                                                                                                                4 WRZEŚNIA 2017


                                                                            GODZ. 10.00

                                                      UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO                                     AUTOBUSY:
                                     ANTONIÓW: 9.15
                                     PODSULISZKA: 9.25
                                     ZAJĘCIA SKS
                                       

                                       

                                      W naszej Szkole odbywają się zajęcia sportowe SKS w ramach projektu „Szkolny Klub Sportowy” - Unia Związków Sportowych Warszawa i Mazowsze.

                                      Zajęcia są prowadzone w II grupach wiekowych. Program jest realizowany od 01.02.2017 roku do 15.12.2017 rok.

                                      I grupa – klasy I-III

                                      II grupa – klasy IV-VI

                                      Zajęcia dla każdej grupy odbywają się dwa razy w tygodniu.

                                      Osoby prowadzące zajęcia:

                                      I grupa – Joanna Rybińska

                                      II grupa – Monika Tatar                                      „Owoce, jarzynki kolorowe witaminki

                                      10 marca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach odbyła się kolejna już edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Owoce, jarzynki – kolorowe witaminki”, pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Skaryszewie. Organizatorami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie Joanna Rybińska, Renata Makowiecka, Ewa Stępień, a prowadzącą tradycyjnie pani Ewa Gruszka. Udział w nim wzięło 16 uczestników ze szkół podstawowych, którzy w wewnętrznych eliminacjach szkolnych dostali możliwość reprezentowania swoich placówek na szczeblu gminnym.

                                       

                                         Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

                                      kl. O – I,

                                      kl. II – III.

                                         Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Uczestnicy konkursu recytując wiersze popularyzowali twórczość poetów opisujących piękno i walory smakowe oraz zdrowotne warzyw i owoców.

                                      Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.                                                                                                         

                                         Miłym urozmaiceniem konkursu było przedstawienie nawiązujące do jego tematyki przygotowane przez panią Monikę Tatar.

                                         Zgodnie z regulaminem 6 dzieci zostało nagrodzonych, a pozostali otrzymali wyróżnienia.  Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Ireneusza Kumięgę oraz Prezesa Wspólny Trakt – pana Pawła Piaska. Miłym dodatkiem dla każdego uczestnika była torba pełna owoców. Nauczycielkom, które przygotowały dzieci do występu przekazano podziękowania.

                                      Kategoria 0-I:

                                      I miejsce-Mikołaj Pacek – PSP w Modrzejowicach

                                      II miejsce-Julian Gruszczyński - Samorządowe Przedszkole w Skaryszewie

                                      III miejsce- Karolina Mamczarz - PSP w Skaryszewie

                                       

                                      Kategoria II-III:

                                      I miejsce-Seweryn Rozwadowski – PSP w Odechowie

                                      II miejsce- Gracjan Rychlicki – PSP w Skaryszewie

                                      III miejsce- Wiktoria Skowrońska – PSP Chomentów Puszcz

                                       

                                          Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku, aby przygotować uczniów do konkursu składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok. 

                                        
                                        

                                        
                                       ZHP. Chrzest BISZKOPTÓW

                                        

                                        

                                       Tak długo wyczekiwana chwila nareszcie nadeszła. Nowi harcerze tak zwane BISZKOPCIKI doczekali się chrztu. Długo zastanawiali się co przygotowała Im druhna drużynowa.

                                       Tego jeszcze nie było.

                                       Tuż po apelu 9 nowych Biszkoptów czekało na księdza. Tak szybko się nie zjawił. Najpierw musieli odróżnić się od pozostałych harcerzy, ich twarze przybrały różnych kolorów.  Starsi weterani postanowili przedstawić  Biszkopcikom przyjaciela drużyny najprawdziwszą, piękną tarantule. Wszyscy pokochali miłego włochatego pająka wyznając mu miłość. Po tak głębokich zmaganiach przyszedł czas na danie główne tego dnia. Rewelacyjny kisielek z dodatkiem niewielkiej ilości czosnku, pieprzu, papryki, zakrapiany cytryną. Wszystko trzeba było popić super  wodą ze skarpetki.

                                       Naznaczeni, najedzeni , gotowi do chrztu. I tak właśnie pojawił się ksiądz. Wszyscy ustawili się przed ołtarzem wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi , wyznając punkty Prawa Harcerskiego. Ślubowali oddanie, służbę  w ZHP.

                                       Tak,  już nie ma Biszkoptów w drużynie z Modrzejowic.

                                        

                                                                                                                                                                                       Monika Tatar


                                        

                                       Wycieczka do SKY JUMP, i Platinum
                                        

                                       14 LUTEGO w same WALENTYNKI, na początku ferii zimowych harcerze i uczniowie z Modrzejowic wybrali się na wycieczkę do Radomia. Wycieczka była już planowana od miesiąca, cieszyła się dużym zainteresowaniem. W składzie 35 osób najpierw dotarliśmy do Platinum na kręgielnię, gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze spędziliśmy 2 godziny. Wszyscy dobrze sobie radzili na torach nie było problemów, nawet padały nowe rekordy zbijania kręgli. W końcu to nie był nasz pierwszy raz.  Najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki była wizyta  w  SKY JUMP w Parku Trampolinowym. Radości nie było końca. Mogło by się zdawać, że po 20 min. szaleńczych skoków wszyscy padną ze męczenia. Jednak to było mylne spostrzeżenie-  wytrzymali równe 60 min, po czym wszyscy padli „plackiem” na maty. A droga powrotna z małym co  nieco w Mac Donald dopełniła całość wyprawy.  Wycieczkowicze zmęczeni, ale szczęśliwi i zdrowi wrócili do domów.

                                       Ciekawe, jak następnego dnia wstawali z łóżek!

                                        Ach te zakwasy!

                                        

                                                                                                                                                                      Monika Tatar

                                        


                                        

                                       11.02.2017 Bal karnawałowy

                                       Tradycyjnie w sobotę w PSP w Modrzejowicach w godz. popołudniowych odbył się bal karnawałowy. Na holu szkolnym zagościli pedagodzy, uczniowie, absolwenci, rodzice i goście. Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki DISCO . Bal karnawałowy poprowadzili animatorzy. Nie zabrakło konkursów, nauki tańca, malowania twarzy i magii. Można było spotkać: pirata, biedronkę, księżniczki, super bohatera, motyla i wiele innych postaci bajkowych. Po spaleniu dość dużej liczbie kalorii, wszyscy udali się na poczęstunek do swoich sal lekcyjnych. Koniec zabawy to koncert życzeń w skręcaniu zabawnych figur z balonów.

                                       GRATULUJEMY ŚWIETNEJ KONDYCJI, DOBRYCH HUMORÓW, I UDANEJ ZABAWY!

                                                                                                                                                                   Monika Tatar

                                         


                                        Walentynki            

                                        Jak co roku, wyczekiwaną imprezą w szkole są Walentynki. Klimat walentynkowy  widoczny był  już dużo wcześniej.  Na tablicy na holu szkolnym w dużych czerwonych sercach można było przesłać  miły wiersz, fraszkę, powiedzenie, liścik bądź obrazek dla Swojego LUBEGO, LUBEJ, SYMPATII, PRZYJACIELA, KOLEGI, KOLEŻANKI. Na każdej przerwie śródlekcyjnej można był zaobserwować zainteresowanych, którzy szukali coś miłego dla siebie. Już drugiego dnia brakło miejsca na życzenia i w trybie natychmiastowym SU powiesił kolejne serca.

                                        W piątek 10, 02, 2017r. piękna Pani: Sylwia Jamka  i jej Przystojny Partner  Jarosław Czapczyński w asyście Miłej Uczennicy Oliwii Kwiecień rozdali Walentynki. „Poczta Walentynkowa” nie zapomniała o nikim, co może świadczyć o tym, iż w naszej szkole nie ma nie lubianych, nie kochanych dzieci i pedagogów.

                                        „Miłość to nie pluszowy Miś”  przy muzyce i słowach tej piosenki zakończyliśmy dzień miłości w naszej szkole.

                                        Nie zapomnijcie kochać, i głośno o tym mówić!

                                                                                                                                                                       Monika Tatar

                                          

                                          


                                          

                                         Zawody sportowe

                                         Taka mała szkoła, a jakie ambicje i jaka walka. „ Chcemy walczyć i się bawić!”- to słowa naszych małych sportowców, którzy w duchu walki i chęci zwycięstwa nie mogli się doczekać zawodów sportowych. Tym razem na kolejny turniej TYMBARKA z naszej szkoły zgłosiły się aż trzy drużyny U12 dziewcząt, U10 chłopców, U8 chłopców . Warto nadmienić, że to jedyna szkoła w gminie, która zgłosiła się do turnieju. Dwa mecze rozegraliśmy w Szydłowcu, jeden w Radomiu. A wyniki rewelacyjne: miejsce III dziewcząt i dwa miejsca IV chłopców.  Jeszcze zawodnicy nie zdążyli ochłonąć a reprezentowali naszą szkołę na zawodach gminnych w tenisie stołowym. Uczniowie, którzy zmagali się w rozgrywkach tenisa:

                                         Jarosław Czapczyński

                                         Paweł Domagała

                                         Jakub Witczak

                                         Adrian Domagała

                                         Wszystkim sportowcom nie brakło walki, i chęci ale na szczególne wyróżnienie zasłużył Jarek. Tak trzymaj „chłopie”. Jarek  Czapczyński  sprawdził się w tenisie stołowym ale i w roli bramkarza.  Jarku- masz talent, może warto coś z tym zrobić?

                                                                                                                                                               GRATULUJEMY WSZYSTKIM!

                                                                                                                                                             Monika Tatar

                                           

                                           


                                          Akcja  BEZPIECZNIE !!!

                                          Pani Monika Tatar i pani Paulina Dziocha w piątek tuż przed samymi feriami postanowiły porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie.  W czasie pogadanki okazało się że dzieci są dobrze zorientowane w kwestii bezpieczeństwa, bardzo szczegółowo zapoznały się z informacjami wywieszonymi na tablicy szkolnej. Każda klasa wróciła do swojej sali i tam wraz ze swoim wychowawcą wykonywali  prace plastyczne na wcześniej wylosowane tematy. Nastąpiła analiza prac i sesja zdjęciowa. Wszyscy udali się na górę do pomieszczenia, gdzie pani Magda czekała na nich z filmem edukacyjnym pt. „Włącz ostrożność”.  A na koniec zagadki dla wszystkich. Tego dnia uczniowie PSP w Modrzejowicach otrzymali odblaski, które obowiązkowo od razu zawiesili na swoich plecakach i odzieży wierzchniej. Obiecali, że będą je zawsze nosić przy sobie, a my pedagodzy będziemy to skrupulatnie sprawdzać. Pewnie jeszcze nie raz  wrócimy do tematu bezpieczeństwa. A w dniu 10, 02, 2017r. w sprawie bezpieczeństwa poruszone były następujące zagadnienia, problemy, ostrzeżenia:

                                          Bezpieczne ferie                                                           Bezpiecznie na drodze

                                          Bezpiecznie na stoku                                                    Numery alarmowe

                                          Bezpiecznie na wsi                                                        Bezpieczeństwo w sieci

                                          Bezpiecznie w domu                                                     Bezpiecznie do celu

                                          Bezpiecznie w szkole                                                    Widoczny bezpieczny

                                          Obcy niebezpieczny                                                      Uwaga zły pies

                                          Noś breloczki odblaskowe, zwracaj uwagę na znaki drogowe

                                          Nie bądź bałwan, baw się bezpiecznie.

                                           

                                                                                                                     Monika Tatar

                                           

                                           


                                          Cichy zabójca - CZAD

                                           

                                          W ostatnim tygodniu  nauki, tuż przed feriami w naszej placówce zagościli  państwo strażacy z OSP w Skaryszewie. Młodzi druhowie przestrzegali, uczyli,  tłumaczyli o zagrożeniach wynikających z nieszczelnych instalacji wentylacyjnych i dymnych. Uczyli rozpoznawać  pierwsze objawy zatrucia czadem i szybkiej reakcji udzielania  pierwszej pomocy.  Przesłaniem tego spotkania była gorąca prośba, aby instalować w domach czujniki czadu.

                                          Zapraszamy ponownie do naszej szkoły.

                                           

                                           

                                          Monika Tatar

                                            

                                            


                                           KONKURS
                                            

                                            

                                           „Owoce , jarzynki kolorowe witaminki.” 

                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                           Regulamin Konkursu Recytatorskiego 

                                             

                                            

                                           I. ORGANIZATOR

                                           Publiczna Szkoła Podstawowa w Modrzejowicach

                                            

                                           II. CELE KONKURSU

                                           1.Propagowanie „zdrowego odżywiania się, zdrowego stylu życia”, wartości zawartych w utworach literatury dziecięcej.

                                           2.Rozwijanie zainteresowań czytelniczych  oraz umiejętności interpretacji dzieł literackich.

                                           3. Odkrywanie talentów recytatorskich wśród uczniów szkół podstawowych.

                                           1. Zachęcanie do występów na scenie.

                                            

                                           III. ZASADY UCZESTNICTWA

                                           Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Rozstrzygnięty zostanie

                                           w dwóch kategoriach: klasy: Oddział przedszkolny – I  i  klasy II-III. Każda placówka organizuje eliminacje szkolne, w których typuje do udziału w konkursie po 1 uczniu
                                           z każdej grupy wiekowej.

                                            

                                           IV. REPERTUAR

                                           Fragment dowolnego utworu  literatury dziecięcej popularyzujący wartości zdrowego odżywiania.

                                           Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

                                           Uczestnik przygotowuje repertuar, oraz potrzebne rekwizyty.

                                            

                                            

                                           V. KRYTERIA OCENY

                                           Oceny prezentacji konkursowych dokona jury powołane przez organizatora.

                                           Kryteria oceny:

                                           a)      dobór tekstu,

                                           b)      interpretacja utworu,

                                           c)      kultura słowa,

                                           d)     ogólny wyraz artystyczny. 

                                           Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przesłać do organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.03.2017r. Na adres mailowy  modrzejowice@vp.pl. 

                                           Konkurs odbędzie się dnia 10.03.2017 r. o godz. 9.30. 

                                            

                                            

                                           Osoby odpowiedzialne za konkurs:  Joanna Rybińska

                                                                                                              Ewa Stępień

                                                                                                              Renata Makowiecka
                                            
                                           24 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki połączone z dyskoteką szkolną. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając
                                           z usług wróżek, które  w specjalnie przygotowanym „salonie wróżb” przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, magicznych serc, itd.

                                            

                                           Część uczniów wzieła udział w konkursie na na najciekawszą postać bajkową lub ludową.

                                           Pierwsze miejsce zdobył  Filip Skiba z klasy III – GRATULACJE !

                                                                                                        Magdalena Makowiecka


                                            

                                            

                                           WIGILIA HARCERSKA

                                           Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia  w Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach odbyła się WIGILIA HARCERSKA Z PRZEKAZANIEM BETLEJEMSKIEGO ŚWIATEŁKA POKOJU  z tegorocznym hasłem: „Odważnie twórzmy pokój” .  Na wigilię przybyli : dyrektor PSP  pan Artur Janiak, dyrektor MGOK-u pan Mirosław Sienkiewicz, rodzice, rodzeństwo harcerzy, goście oraz druhny i druhowie  ze środowiskowej wielopoziomowej drużyny harcerskiej.  Wigilia zaczęła się apelem z odczytaniem rozkazu. Wszyscy odśpiewaliśmy hymn i modlitwę harcerską.  A potem już tradycyjnie: życzenia, dzielenie opłatkiem, kolacja  a w tle kolędy.  Po barszczyku z kaszą i grzybami śpiewaliśmy piosenki, pastorałki i kolędy.  Miłą niespodzianką był Mikołaj, który podrzucił prezenty pod choinkę.  Wszyscy zainteresowani odpalili BŚP i zawieźli do domu do swoich rodzin, domów, znajomych.

                                            

                                           Wesołych świąt życzy drużyna harcerska „Pędzące wiatry”
                                                                                                                                            Monika Tatar 


                                           Dnia 08 grudnia 2016 roku w Skaryszewie odbył się powiatowo – gminny konkurs z wiedzy o szkodliwym działaniu narkotyków, alkoholu, nikotyny oraz niebezpieczeństwa wirusa HIV i choroby AIDS. Naszą szkołę reprezentowało 6 osób.

                                           II miejsce – zdobyła Sylwia Jamka i Zuzanna Domagała

                                           III miejsce – zdobyła  Oliwia Kwiecień, Aleksandra Chudzińska i Marta Guzak

                                                                                                                                                    Renata Makowiecka

                                             

                                             


                                             

                                             

                                            ANDRZEJKI 2016

                                             

                                            Dnia 24 listopada 2016 r.

                                            odbędzie się Zabawa Andrzejkowa dla uczniów PSP Modrzejowice

                                            w godzinach od  16.00 do 18.00

                                            W programie

                                            •  Wróżby i czary

                                            •  Tańce i zabawy z wróżkami

                                             

                                                 

                                             

                                            Zapraszamy wszystkie dzieci do udział w konkursie

                                            na najciekawszą postać bajkową lub ludową. 

                                             

                                            Zadaniem osób biorących udział w konkursie jest  przebranie się  w taki sposób żeby jak najlepiej odwzorować postać z bajki, legendy, wierzenia lub podania ludowego.

                                            Jury będzie także oceniało pomysłowość oraz wkład pracy w przygotowania stroju.
                                                                                                           

                                                                                                               
                                            Magdalena Makowiecka 

                                             

                                             
                                            Dnia 15.11.2016 w PSP Sołtykowie odbył się III GMINNY KONKURS HUMANISTYCZNO-PLASTYCZNY „ Orlim piórem zapisane”. Do konkursu zgłosiło się 6 szkół. Uczennica z naszej szkoły Sylwia Jamka napisała wiersz pt „ Chrzesy Polski”, który pięknie zaprezentowała przed komisją konkursową.Zdobyła III miejsce. Do konkursu uczennice przygotowała Pani Mariola Drzewi.

                                             

                                            GRATULUJEMY Sylwi i Pani Marioli !

                                              
                                             POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE W PIASTOWIE

                                              

                                              

                                             12 listopada 2016 roku w Piastowie odbyły się powiatowe zawody strzeleckie. W imprezie wzięło udział 16 drużyn harcerskich, w tym harcerze z Modrzejowic.  Zawody  cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym roku oprócz szczelania z broni palnej harcerze mogli uzupełnić swoje kieszenie łuskami po nabojach.  Duży chłód nie pozwalał  na długie zabawy, ciągle ogrzewaliśmy się przy ognisku piecząc kiełbaski, nucąc piosenki harcerskie.

                                             Za rok też jedziemy!!!

                                                                     Czuwaj!
                                             pwd. Monika Tatar                                             11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

                                              

                                             Jest to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych, obchodzone co roku 11 listopada, "dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego" w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję (Święte Przymierze). Ustanowione zostało w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. Dzień 11 XI jest dniem wolnym od pracy.

                                             Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy - w roku 1937 i 1938. W latach 1939-1944 - podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne lub jawne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości, było niemożliwe. W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca - datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada przywrócono, ustawą Sejmu (jeszcze PRL), w 1989 roku.

                                              

                                             Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

                                              

                                             W naszej szkole z okazji tego święta odbył się apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości, a harcerze działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach wzięli udział w obchodach w Skarszewie. W pełnym umundurowaniu, druhny i druhowie maszerowali ulicami Skarszewa. Pięknie i dumnie reprezentowali się w kościele i przy pomnikach trzymając warty. W tym roku trzech harcerzy maszerowało w poczcie sztandarowym niosąc  harcerski proporzec. Po zimnym poranku i długich uroczystościach cała drużyna udała się na gorącą grochówkę.

                                              

                                                                        Czuwaj!

                                             pwd. Monika Tatar

                                                                                              Dnia 6 listopada, nie mogło nas zabraknąć na ważnej  gminnej uroczystości patriotycznej w Makowie. Pamięć Żołnierza Września 39 roku to historyczny moment upamiętniający poległych w czasie II wojny światowej.  Uważamy że obecność na takich uroczystościach  to nasz obowiązek i dlatego w niedzielę  06 listopada 2016 roku delegacja harcerzy z Modrzejowic wzięła czynny udział w tych obchodach. Nie ukrywamy wzruszenia, które nam towarzyszyło w trakcie odczytania apelu poległych, oraz występie naszych rówieśników ze szkoły w Makowie.
                                                

                                                

                                                

                                                

                                                                                                                                     CZUWAJ!

                                                                                                                                     Dh. pwd. Monika Tatar
                                                

                                               HARCERZE PO RAZ PIERWSZY W BORKOWICACH

                                                

                                                5 listopada Wielopoziomowa Środowiskowa Drużyna Harcerska „PĘDZĄCE WIATRY” działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach po raz pierwszy wzięła udział w wydarzeniu harcerskim, jakim jest Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Borkowicach. Harcerze mieli okazję rywalizować z 15 drużynami z Hufca Radom Powiat i Hufca Przysucha. Festiwal to nie tylko śpiewanie, ale również gra terenowa. Już od samego rana tuż po zakwaterowaniu wyruszyliśmy na czterogodzinny szybki marsz po okolicznych lasach, wymagający znajomości czytania chińskiej  mapy. Musimy przyznać mapa zrobiła na nas duże wrażenie, z małymi problemami udało się . Harcerze na pierwszym punkcje patrolowym mielili  okazję  wcielić się w druhów strażaków, bezbłędnie z dobrym czasem zaliczyli wszystkie zadania. Trzeci punkt patrolowy to dla nas szok i paraliż – płonące auto,      i trzy porozrzucane ciała. Dwa głębokie wdechy i do pracy – udało się, po chwili sytuacja został opanowana – poradziliśmy sobie najpierw z szokiem , później z rannymi. Szyfry , testy o wiedzy to dla nas pestka. Cały bieg zakończyliśmy jako pierwsi.  

                                               A wieczorem zaczęło się głośno: gitary i śpiew słychać było w każdym kącie. Nasza drużyna zaprezentowała dwa utwory: „Hej Leonardo”, „Doboszu Graj”.  Klimat i atmosfera zostanie w naszych sercach bardzo długo. Późnym wieczorem bardzo zmęczeni bezpiecznie wróciliśmy do domu  

                                                 

                                                                                                                                      CZUWAJ!

                                                                                                                                      Dh. pwd. Monika Tatar

                                                 

                                                 

                                                 


                                                 
                                                 
                                                Dnia 28. 10. 2016 r. w PSP w Modrzejowicach odbyła się akademia z ok. Dnia Wszystkich Świętych. Uczniowie klas V, VI przypomnieli kilku świętych zmarłych: Jana Pawła II, Św. Rita, Św. Joanna,  Św. Stanisław Kostka. Wszyscy w chwili zadumy i ciszy wspomnieliśmy zmarłych z naszych rodzin.  Delegacja uczniów złożyła znicz pod pomnikiem mieszczącym się  przy szkole.
                                                  


                                                 Monika Tatar   

                                                  

                                                                                                        27 października 2016 roku uczniowie klas III-VI z PSP w Modrzejowicach byli na wycieczce w Radomiu. Z samego rana udaliśmy się do  kina z HELIOS, gdzie obejrzeliśmy film „Osobliwy dom pani Peregrine”. Młodzież naszej szkoły była zachwycona filmem.

                                                 Następnie udaliśmy się na małe co nie co do Mc Donald.  Wycieczkę kończyła zabawa gry w kręgle.  Wszyscy zachwyceni cali i zdrowi wrócili do domów

                                                   

                                                  Monika Tatar

                                                   

                                                   


                                                   

                                                  W dniu 21 października 2016r. W PSP w Modrzejowicach uczniowie i nauczyciele uroczyście uczcili pamięć św. Papieża Jana Pawła II z racji obchodów XVI Dnia Papieskiego.

                                                  Z tej okazji uczniowie wraz  z katechetą przygotowali montaż słowno- muzyczny i zaśpiewali uroczyście  „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II, prosząc Go o wstawiennictwo i liczne łaski za Jego przyczyną.

                                                   

                                                  Jan Tatar

                                                   


                                                  16 października harcerze po raz kolejny w roli wolontariuszy mogli wykazać się na Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Skarszewie. 11 harcerzy z wielopoziomowej środowiskowej drużyny harcerskiej działającej przy PSP w Modrzejowicach z dużym zaangażowaniem i wielką przyjemnością pomagali  dzieciom niepełnosprawnym podczas rozgrywek sportowych.

                                                  Jesteśmy z wami . CZUWAJ!

                                                   

                                                                         Dh. pwd.  Monika Tatar

                                                   

                                                   


                                                   

                                                          12 października uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Modrzejowicach złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość uświetnili licznie przybyli goście. 

                                                         W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło ośmioro dzieci:

                                                  Bednarczyk Karolina

                                                  Glegoła Nikola

                                                  Jarosz Sebastian

                                                  Moraczewski Bartłomiej

                                                  Okrutny Kacper

                                                  Rola Iga

                                                  Siwiec Bartosz

                                                  Skalska Lena.  

                                                        

                                                          Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.
                                                         W podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym,  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania oraz  wypiciu eliksiru wiedzy i zażyciu tabletki mądrości, dyrektor Artur Janiak dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk burmistrza Skaryszewa Ireneusza Kumięgi uczniowie otrzymali swoje pierwsze legitymacje szkolne. 

                                                        Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pierwszacy mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
                                                        Po części oficjalnej dla szkolnej społeczności wystąpił lider grupy Playboys Jakub Urbański, oraz Przyjaciel Szkoły  ks. bp Antoni Długosz.

                                                        Każdy pierwszak otrzymał upominki, Dyplom Pasowania na Ucznia oraz legitymację szkolną. Na zakończenie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

                                                   

                                                  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
                                                  a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

                                                   

                                                   

                                                  Wychowawca  Ewa Stępień

                                                   

                                                                                                     Dnia 30 września 2016 roku w PSP w Modrzejowicach odbyła się akademia z ok. Dnia Chłopaka. 
                                                  Tego dnia wszyscy Panowie Naszej Szkoły walczyli 
                                                  o tytuł CHŁOPAKA NUMER 1 w dwóch kategoriach wiekowych:

                                                  Kat. I -    chłopcy klas I, II,   oddziału przedszkolnego

                                                  Kat. II - chłopcy klas III- VI.

                                                  Uczniowie klas starszych zmierzyli się w następujących konkurencjach: przyszywanie guzików, wiązanie krawatu, znajomości klubów sportowych, znajomości marek samochodów
                                                  i przepisów kulinarnych.

                                                  Uczniowie klas młodszych zmagali się z: uwolnieniem rąk związanych krawatami, rozpoznaniem pojazdów, przebraniem    i męskim pokazie mody, strzałem na bramkę z zamkniętymi oczyma,  rozpoznaniu narzędzi,  posmakowaniu pysznej cytryny.

                                                  Tytuł  chłopaka nr1 otrzymał Paweł Paprocki, Filip Skoba.

                                                   

                                                  Imprezę przygotowały uczennice klas V, VI pod opieką opiekuna SU. Serdecznie dziękujemy. Panie złożyły wszystkim chłopcom życzenia. W każdej klasie dziewczęta wręczyły swoim kolegom drobne upominki. Cała akademia upłynęła w miłej atmosferze.

                                                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Monika Tatar


                                                    

                                                   W dniu 28 września w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

                                                    Z tej okazji uczniowie klas IV, V, VI wybrali w swoich klasach „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

                                                   Konkursy w których uczestniczyli uczniowie  miały na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób .

                                                   Wszyscy uczniowie  którzy wzięli udział w konkursach, musieli wykazać się sprawnym mnożeniem i dzieleniem liczb naturalnych.

                                                    

                                                   Tegoroczni Mistrzowie  Tabliczki Mnożenia to:

                                                    

                                                    Kuba Witczak kl.IV

                                                   Marta Guzak kl. V

                                                   Zuzanna Domagała kl. VI

                                                     

                                                     

                                                    Magdalena Makowiecka

                                                                                                          

                                                         18 września  Ruszyliśmy całą parą!  Dh. z Modrzejowic  wraz z rodzicami już w drugim tygodniu roku szkolnego wzięła udział w Iłżeckim Biegu Charytatywnym na dystansie 10 km. Wielu z nas po raz pierwszy biegło na tak długim dystansie. To  było duże wyzwanie dla nas wszystkich, ale się udało. Radość  i duma trwała bardzo długo.

                                                     Dh. pwd. Monika Tatar

                                                     

                                                     
                                                     


                                                    18-19 Maja 2016               

                                                                                                            XVI MIEDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ„ XXI WIEK Z NOWĄ PIOSENKĄ”- „ROK ŚWIĘTY” W PIOSENCEO „ MIŁOSIERDZIU BOŻYM”

                                                     SKARYSZEW 2016 NAGRODA GRAND PRIX im. BISKUPA JANA CHRAPKAORAZ NAGRODA PROGRAMU TVP-„ ZIARNO”HONOROWY PATRONAT- J. E. Ks. Bp. HENRYK TOMASIK ORDYNARIUSZ DIECEZJI RADOMSKIEJHONOROWY PATRONAT MEDIALNY TVP 1- PROGRAM-„ZIARNO”

                                                      

                                                     ORGANIZATOR:

                                                     Publiczna Szkoła Podstawowa w Skaryszewie ul. Wojska Polskiego 5, 26-640 Skaryszew tel. (o48)610 30 19 e-mail: arturjaniak@interia.pl

                                                      Publiczna Szkoła Podstawowa w Modrzejowicach, Modrzejowice 68, 26-640 Skaryszew. 

                                                                                                           22 kwietnia w dniu „Światowego Dnia Ziemi” gościliśmy w naszej szkole Pana Podleśniczego Krzysztofa Łagowskiego, który opowiedział dzieciom o roli lasu w środowisku przyrodniczym oraz w życiu człowieka. Zwrócił uwagę na rośliny i zwierzęta, które zamieszkują ekosystem leśny, oraz jakich zasad powinniśmy przestrzegać podczas wycieczek, spacerów po lesie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali rozmówcy, a na koniec spotkania zadawali mnóstwo pytań m.in. ”Na czym polega praca leśnika”?

                                                      

                                                                                                    Renata Makowiecka

                                                       

                                                                                                             Dnia 19 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole  „ Dzień Matematyki”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VI. Każda klasa wykonała  plakat pod hasłem „ Matematyka nie taka straszna”. Uczniowie wzięli udział w konkursach klasowych, z każdej klasy wyłoniliśmy Mistrza Tabliczki Mnożenia i Mistrza Łamigłówek.

                                                       

                                                      W klasie IV tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i Mistrza Łamigłówek zdobyła Marta Guzak. W klasie  V   Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Zuzanna Domagała natomiast  Mistrzem Łamigłówek Sylwia Jamka. W klasie VI  oba tytuły zdobył  Szymon Lis.

                                                      Tego dnia wszyscy uczniowie wykonywali rysunki w  różnych skalach. Wyróżnienie w tej konkurencji otrzymała Zuzanna Szymczak z klasy IV i Nikola Piątek z klasy VI.

                                                      Zwycięzcą gratulujemy !!

                                                       

                                                                                                     Magdalena Makowiecka

                                                        

                                                                                                               21 marca uczniowie PSP w Modrzejowicach wspólnie  z nauczycielami powitali wiosnę. Celem imprezy było poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny
                                                       i pożegnaniem zimy. Uczniowie ubrani w kolorowe, wiosenne stroje przystąpili do zadań konkursowych. Każda z klas  pod opieką wychowawców z entuzjazmem wykonywała zadania: plakat „ Modnej Pani Wiosny”, krzyżówkę, łamigłówki, zagadki, puzzle. Nie zabrakło również konkursów indywidualnych. Uczniowie recytowali wiersze o wiośnie
                                                       i prezentowali wykonane przez siebie marzanny. Pogoda i humory dopisywały do końca imprezy. Przywitanie wiosny uczniowie zakończyli ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a pożegnały zimę. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe.
                                                                                                                                                                                                                               Magdalena Makowiecka

                                                                                                               W  dniu
                                                       26 lutego b.r.  w Publicznej Szkole Podstawowej odbył się IX  Międzyszkolny Konkurs recytatorski - „Psotki i Śmieszki” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew.

                                                        

                                                         W konkursie wzięło udział łącznie dziewiętnastu młodych artystów z siedmiu szkół  oraz
                                                       z Samorządowego Przedszkola w Skaryszewie. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych  0-I i II –III. Młodych mistrzów słowa oceniała komisja , w  której skład weszła p. Teresa Majkusiak Radna Powiatu Radomskiego oraz p. Alina Kaceprczyk Dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty w Skaryszewie . Jury oceniało występ recytatorów pod względem doboru repertuaru, dykcji , recytacji oraz ogólnego wrażenia.

                                                       Zwycięzcami w kategorii klas 0-I zostali

                                                       1 . Kinga Łukomska – Samorządowe Przedszkole w Skaryszewie

                                                       2. Maja Domagała – PSP Chomentów Puszcz

                                                       3.  Wiktoria Musioł – PSP Skaryszew

                                                        

                                                       W kategorii klas 0-III

                                                       1.Maja Zielińska – PSP Dzierzkówek Stary

                                                       2. Maria Skorżyńska  -PSP Chomentów Puszcz

                                                       3. Zuzanna Kozuj – PSP Skaryszew

                                                       Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe  , które wręczyły p.Teresa Majkusiak oraz p. Alina Kacperczyk . Pozostali uczestnicy  dostali wyróżnienia oraz upominki 
                                                       w postaci książek.

                                                                                             Ewa Gruszka

                                                         


                                                        Dzień Babci i Dziadka

                                                        Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadzia. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów szkoły. Tak również było i w tym roku. Do uroczystości również dołączyły uczniowie z klas IV – VI z humorystycznymi scenkami.

                                                        21 lutego 2016 roku, dzieci przedstawiły piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki, zatańczyły wesołą polkę, odegrały humorystyczne scenki. Dzieci do występu przygotowały i pieczę nad całością miały panie wychowawczynie. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. W dalszej części uroczystości mili goście zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy.

                                                        Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

                                                                                                                                                                                                                               
                                                        Joanna Rybinska
                                                          

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   16 pazdziernika 2015 r., w obecności rodziców zaproszonych gości  oraz delegacji klas starszych, odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie

                                                         z przejęciem przyrzekali, że będą dbać o honor szkoły, szanować rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów. Po złożeniu przysięgi Pan  Dyrektor  Artur Janiak ,Pani Dyrektor Zespołu Organizacji Oświaty   Skaryszewie Alina Kacperczyk oraz Radny Rady Miejskiej w Skaryszewie pan Piotr Domagała  pasowali  każdego pierwszoklasistę na pełnoprawnego ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Modrzejowicach. Wszyscy nowi uczniowie otrzymali legitymacje i pamiątkowe dyplomy.
                                                         Przed  pasowaniem  pierwszaki zaprezentowały przedstawienie przygotowane pod kierunkiem swojej pani wychowawczyni  Ewy Gruszki. Po uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

                                                          

                                                          

                                                                                                                                                   Ewa Gruszka 

                                                           
                                                           

                                                          Dnia 16.10.2015 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji  Dnia  Komisji Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).

                                                          Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy I, IV, V i VI pod kierunkiem pani Renaty Makowieckiej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
                                                                                                                                         
                                                                                                Renata Makowiecka

                                                          Szkolny Dzień Chłopaka

                                                          Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Okazję do świętowania tego dnia mieli również nasi chłopcy. Koleżanki z klas prześcigały się w pomysłowych prezentach.

                                                          Z okazji Dnia Chłopaka w czwartek 1 października  w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka. Dziewczęta przygotowały szereg atrakcji, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Przy rytmach najnowszych przebojów uczniowie bawili się do godziny popołudniowych.

                                                          Było miło, wesoło i zabawnie...Zresztą, jak zawsze!

                                                                                                                                                                                                Monika Tatar      

                                                                                                                     25 września w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypominania i utrwalania tabliczki mnożenia, jak również uświadomienie,  że jest niezbędna w życiu codziennym.

                                                           

                                                          Wszyscy uczniowie klas III- VI na lekcji matematyki, wzięli udział w konkursach klasowych, w których musieli wykazać się sprawnym mnożeniem i dzieleniem liczb naturalnych.

                                                          W każdej klasie osoba, która zdobyła w sumie najwięcej punktów z poszczególnych konkurencji została KLASOWYM

                                                          KRÓLEM TABLICZKI MNOŻENIA. Zwycięzcy otrzymali bardzo dobre oceny oraz korony KRÓLA TABLICZKI MNOŻENIA.

                                                           

                                                          Zwycięzcy:

                                                           

                                                          KL. III- Adrian Domagała

                                                          KL. IV- Konrad Piskorz

                                                          KL. V-  Oliwia Kwiecień

                                                          KL. VI- Katarzyna Matoga

                                                           

                                                          GRATULUJEMY !

                                                           

                                                                                                                                         Magdalena Makowiecka 

                                                            
                                                           KAMPANIA WYBORCZA W PSP W MODRZEJOWICACH

                                                            

                                                           W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

                                                           Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2015/2016 uczniowie PSP w Modrzejowicach zgłosili swoje kandydatury na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwała dwa tygodnie. W tym  czasie kandydaci przekonywali wyborców aby to właśnie na nich oddawali swój głos. W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie z klas III-VI.

                                                           Kandydaci:

                                                           Katarzyna Matoga kl. VI

                                                           Nikola Piątek kl. VI

                                                           Paweł Świgoń kl. VI

                                                           Szymon Lis kl. VI

                                                           Zuzanna Domagała kl. V

                                                           W wyniku głosowania Przewodniczącą SU PSP w Modrzejowicach została Zuzanna Domagała z klasy V,  jej zastępcą   Katarzyna Matoga z klasy VI, 
                                                           a skarbnikiem Nikola Piątek z klasy VI.

                                                           SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                                                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                       Monika Tatar

                                                            


                                                           Dnia 6 września 2015 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Modrzejowicach pod opieką p. Moniki Tatar wzięli udział w „SŁONECZNYM BIEGU  2015” organizowanym przez  Centrum Słoneczne,  Stowarzyszenie „Biegiem Radom”. 
                                                           Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów z klas I-VI, 4 uczniów z klasy I, 6 uczniów z klasy III i 3 uczniów z klasy VI. W kategorii 11-13 lat zwyciężył uczeń naszej szkoły Szymon Lis. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, koszulki. Zwycięzca nagrodę rzeczową.

                                                           Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Monika Tatar